Балкан загуби нещастно първия си официален мач за този сезон. Зелените отстъпиха при гостуването на Теодо Тиват със 76-71 при повторния си дебют в Балканската лига, въпреки че имаха огромен шанс да спечелят.

53 секунди преди края резултатът бе равен - 71-71 и нашите имаха атака. Ноа Далман обаче не можа да отбележи под коша. А когато оставаха 14 секунди, играч на домакините бе оставен сам от тройката и вкара за 74-71. Последва тайм-аут за Балкан. Топката получи Иван Лилов, който обаче не можа да вкара зад дъгата от неудобна позиция.

Двата отбора си размениха първите две части. Първата бе спечелена от Балкан, и то с добра разлика от 10 точки, като зелените направиха силна серия между 7-та и 10-та минута - от 10-9 до 24-14.

Във втората четвъртина обаче се получи пълен обрат. В нея играчите на Балкан успяха да отбележат само 14 точки, като допуснаха цели 28. За първите шест минути домакините направиха серия от 16-7, а две минути преди края поведоха за първи път. В оставащото време "зелените" направиха няколко грешки, имаха неточни стрелби и лоша защита и позволиха на съперника да поведе със 7 точки с точна стрелба от разстояние. С тройка малко преди сирената Иван Лилов намали изоставането на Балкан на 4 - 42-38 за Теодо.

Третата част бе равностойна, нашите успяха да я спечелят с ъс 17-15. Играта продължи кош за кош през всичките последни десет минути. В крайна сметка обаче късметът бе за Теодо Тиват.

С по 18 точки за Балкан са Уес Айкмайър и Павел Маринов. Иван Лилов отбеляза 11, всичките през първото полувреме. С 10 е ноа Далман, Петър Седмак има 7, Станимир Маринов - 5.

За Теодо 17 точки вкара Джонсън, 16 има Вучурович, Корач е с 13, по 8 добавиха Браун и Лампли.

Стрелбата на двата тима бе абсолютно равна - по 42 процента. Борбите също - 31 за Теодо, 32 за Балкан. Домакините обаче спечелиха цели 15 борби в нападение, което им даде нови шансове за атака. Най-очебийното превъзходство на Теодо Тиват обаче бе в направените грешки - само 10 срещу цели 21 на Балкан. Вследствие на което домакините отбелязаха 19 точки след тези грешки срещу само 6 за Балкан.