Днес в Правец лидерът в редовния сезон - Лукойл Академик, победи в първия полуфинален мач Рилски спортист Самоков с 92-83. Домакините започнаха силно и още в първата част натрупаха аванс от 15 точки. След това обаче тимът от Самоков започна постепенно да стопява изоставането си, спечели втората четвъртина с 26-16, като на полувремето изоставаше с 5 точки - 46-41.

В третия период самоковци се доближиха само до 1 точка. Но в последната част направиха грешки, от които домакините се възползваха, направиха разликата в тяхна полза отново двуцифрена и спечелиха с 92-83.

Шестима от победителите са с десет и повече точки. Най-резултатен с 19 бе Желко Шакич, 15 отбеляза Димитър Димитров, Павлин Иванов вкара 14, с 13 е Христо Захариев, по 11 добавиха Филип Виденов и Бранислав Ратковица. За Рилски спортист топреализатор стана Йордан Бозов с 20 точки, Франк Търнър завърши с 19 точки и 8 асистенции.

Втората среща между двата тима ще бъде в неделя, 8 май отново в Правец от 18.00 ч.