Отборът на Балкан спечели битката за третото място във финалния турнир на Балканската лига в Прищина. Без Иван Лилов, който не игра заради болки в ахилеса, получени в третата част на полуфинала с Левски, и отново без Александър Груев,  днес той победи домакините от Сигал Прищина със 79-73. И заслужено стигна до бронзовите медали, а и до наградния фонд на лигата, който е за първите три отбора.

Зелените спечелиха първата част с 21-17, но във втората допуснаха обрат и на полувремето Сигал водеше, макар и само с 1 точка - 33-34. В третата четвъртина резултатът бе равен - 15-15, и последните десет минути започнаха при 49-48 за домакините.

Балканци тръгнаха добре,  в 34-та минута поведоха с 6 точки - 60-54 и Марин Докузовски взе таймаут. След това нашите прибавиха още 6 и 4.24 преди края авансът им стана 12. До края домакините повишиха агресията, но Балкан ги отказа с точните изпълнения от тройката и от наказателната линия.

Капитанът Павел Маринов бе най-резултатен с 18 точки, а още четирима са с двуцифрен актив. Лоугън Стъц отбеляза 14 точки, с 13 е Мартин Маринов, Станимир Маринов има 10 плюс 6 асистенции и 6 борби, Ноа Далман вкара 8 точки и овладя 11 борби, Тенчо Тенчев е с 6.

За Сигал Прищина най-резултатен с 25 точки бе центърът Блерим Мазреку, Уолър има 13, Бериша - 10.

Така домакините останаха на последното четвърто място. Въпреки че Файнъл Фор им струваше 53 000 евро, те спечелиха авторитет с организацията на първото голямо международно състезание по баскетбол в Косово.