В решителната пета среща от полуфиналната плейофна серия на ТЕСИ НБЛ, играна днес пред препълнените трибуни на Арена Ботевград, Балкан отстъпи на Левски с 93-100 (24-40, 26-20, 21-10, 22-30). Така "сините" отиват на финал, където ги чака Лукойл Академик в серия до 3 победи, а Балкан ще играе за бронзовите медали с Черно море Порт Варна.

Без контузените Иван Лилов и Тенчо Тенчев срещата започна много лошо за Балкан - още в първите две минути Далман направи две нарушения и бе заменен. А за тези първи десет минути домакините допуснаха да им бъдат отбелязани цели 40 точки след страхотна игра на Уилкинсън, отбелязал 17 точки в тази първа част.През втората четвъртина Балкан заигра по-добре, спечелия с 26-20 и на полувремето изоставаше с 10 - 50-60.

Балканци изиграха много силна трета част, в която отбелязаха 21 точки срещу само 10 на съперника. В 27-та минута дори поведоха с разлика от 5 точки - 70-65, а след третия период имаха аванс от 1 - 71-70.

В последните десет минути обаче не издържаха. Със серия от 7-0 в първите две минути гостите си върнаха водачеството. Все пак в 38-та минута зелено-белите изоставаха само с 2 точки - 81-83. Не им стигнаха обаче силите и възможностите, започнаха да изпускат стрелби и да грешат пасове, а на всичкото отгоре напусна заради контузия и Станимир Маринов. А и американците в състава на Левски показаха висока класа с точни стрелби зад дъгата. И Левски победи със 100-93, а с това спечели и полуфиналната серия с 3-2 победи.

Павел Маринов отбеляза 37 точки, но направи и 8 от 14-те грешки за Балкан. С дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби е Ноа Далман. Станимир Маринов вкара 12 точки, има 7 борби и 5 асистенции, а Мартин Маринов има 11 точки. Стъц е с 8, с 4 - Седмак, с 2 - Груев.

За Левски над всички бе Джумейн Джоунс с 29 точки и 13 овладени топки, Чалмърс вкара 24, със 17 е Уилкинсън, Хийт завърши с 13, Захариев има 12.

В серията за 3-4 място Балкан ще срещне Черно море Порт Варна. В нея се играе до 2 победи в три срещи. Първата е на 23 май, петък в Ботевград.