Тази вечер в Арена Ботевград балканци постигнаха неочаквано лесна, и то доста убедителна победа срещу Рилски спортист. Резултатът 120-90 е красноречив за превъзходството на домакините.

Самоковци започнаха добре само в първите 3 минути, когато поведоха със 7-2. Зелено-белите обаче бързо направиха обрат и в края на първата четвъртина водеха с 9 точки - 25-16. Във втората разликата в тяхна започна бързо да нараства, като само три минути след нейното начало достигна до 16 точки след доста неубедителни действия в защита на Рилски спортист. А към нейния край три последователни тройки на Николай Маринов, първата от които от центъра, доведе до фрапиращия резултат в тази четвъртина - 40-21 за Балкан и 65-37 на полувремето.

След почивката тимът на Рилски спортист заигра малко по-стегнато, но стрелбата на Балкан продължаваше да върви и след третия период разликата бе 30 точки - 87-57. В първите пет минути обезверените гости допуснаха резултатът да стане 103-66 и едва след това започнаха да вкарват, но когато вече и играчите на Балкан почти бяха спрели да пазят. Само за тези последни пет минути самоковци отбелязаха 24 точки и частта завърши при атрактивно равенство - 33-33, но отчайващата разлика от 30 точки в полза на Балкан остана - 120-90.

Двата тима отбелязаха общо 31 тройки, и то с много добър процент. Този на Балкан е 60 на сто - 18 вкарани от 30 опита. Докато на Рилски спортист бе дори още по-добър - 68% - 13 от 19.

Осем играчи на Балкан имат двуцифрен точков актив, с голяма плътност и без изявен реализатор. С по 15 точки са Ненад Шулович и Мартин Маринов, 14 има Иван Лилов, 13 - Педжа Стаменкович, Павел Маринов и Тенчо Тенчев завършиха с по 12, 11 има Николай Маринов, 10 - Димитър Маринчешки. Вукота Павич отбеляза 8 точки, с пет е младокът Кристиян Кръстев, който игра малко повече от минута.

За Рилски спортист най-добър релизатор с 16 точки е Тони Гуджино, 13 вкара Данчо Бозов, 11 има Тейлър, 10 - Норфлийт.