В първия си домакински мач от новия европейски клубен турнир ФИБА Юръп Къп, игран днес в Арена Ботевград, Лукойл Академик измъкна щастливо успеха срещу естонския Калев с 80-78  (16-19, 19-26, 22-16, 23-17). Това стана с тройка на Филип Виденов при оставащи няколко десети от секундата до последната сирена при една точка преднина на гостите.

Почти през цялата среща Лукойл Академик бе догонващ в резултата. На полувремето изоставаше с 10 точки - 35-45. След това преднината на естонския тим достигна 15 точки.  Червено-белите ииграха силна последна четвърт, когато изравниха и на няколко пъти повеждаха, а в самия край и късметът бе на тяхна страна.

Филип Виденов бе най-резултатен за победителите с 23 точки, Желко Шакич вкара 16, с 15 е включилият се много силно Павлин Иванов, с 12 е Бранислав Ратковица. За Калев с 16 точки е Оскар Буун, 14 отбеляза Стен-Тиму Сок, 12 добави латвиецът Фрейманис, с 10 завърши бившият играч на Лукойл Академик Марко Килингсуърт.

Отборът на Лукойл Академик не получи очакваната подкрепа от местната публика. В Арена Ботевград тнямаше много ботевградчани, а секторът на агитката на Балкан остана празен.