Тази вечер мъжкият баскетболен отбор на Балкан постигна категоричен успех над гостуващия Левски 2014 в мач от 17 кръг на НБЛ. Зеленобелите победиха своя съперник с 91-65 (18-17, 28-10, 22-17, 23-21). До края на втория етап от размененото гостуване им остава един мач - следващата седмица, когато гостуват на Академик Бултекс 99 от Пловдив.

Зеленобелите излязоха за тази среща след громното напрежение, на което бяха поставени тази седмица след всичко случило се в клуба. В отсъствието на напусналия треньорски щаб срещу Левски 2014 начело на тима бяха Георги Христов като старши треньор и новият председател на УС на клуба Михаил Михайлов, който на практика водеше мача.

Началото на мача бе за сините, които в 3-та минута дръпнаха с 11-4. След още три минути домакините изравниха 11-11 и взеха първата четвъртина, макар и само с точка разлика - 18-17. Във втората те превъзхождаха своите съперници, направиха серия от 16-0 спечелиха частта с 28-10, като на полувремето имаха аванс от 19 точки - 46-.27. Така продължиха и през второто полувреме, най-голямата преднина в тяхна полза бе 29 точки при 75-46.

Любопитно бе, че в Арена Ботевград имаше повече зрители, отколкото в последните мачове. И всички те  аплодираха играчите за добрите им изяви.

Балканци водеха в мача в продължение на 32 минути, гостите бяха напред близо 8 минути. Имат по-добра стрелба от съперника - 55 срещу 39 процента и  спечелиха 15 борби повече - 41-26.

Душан Цветкович бе най-резултатен с 21 точки и само една борба не му достигна за дабъл-дабъл. Мартин Дурчев откбеляза 16 точки, с 15 е капитанът Мартин Маринов, силно игра и Стоян Петков с 11 точки и 7 борби. Острев вкара 9, Фортънбъри 7, с 6 е Александров, Кочев има 4, с 2 е Върбанов. Не игра Марко Бръкич, който има проблем с китката на лявата ръка и по лекарска препоръка ще почива от 7 до 10 дни.

За Левски 2014 единственият с двуцифрен точков актив - 12, е Станислав Славейков. По 9 вкараха Петков и Хаджирусев, Симеонов и Пейчинов имат по 8 точки.