Отборът Братята стана шампиони на България на 3х3. Любомир и Иван Лилови, Ивко Ивков и Ивайло Вучков спечелиха 3х3 Бългapия Typ 2017, който се проведе в София.

С много усмивки, приятелско отношение и хубави мачове 15-те отбора, класирали се за финалите, превърнаха горещия и слънчев съботен следобед в баскетболен празник.

Във финала Братята победиха друг отбор, тясно свързан с баскетбола в Ботевград, 3х3 Team Sofia на Радослав Кочев, Филип Каменов, Ростислав Тончев с 21:16.

Третото място остана за Близнаците в състав Милен и Тодор Захариеви, Ангел Пейчинов и Станислав Славейков.

С успеха си във финалите в София Братята придобиха право в началото на месец август да се състезават в квалификационен турнир Чалънджър турнир от сериите на ФИБА в Румъния.