Рано тази сутрин в мач, започнал в 5.00 ч. българско време нашите волейболисти отстъпиха в четвъртфиналния двубой с Русия с 1.3 гейма в среща, продължила точно 100 минути.

Нашите момчета спечелиха първия ейм с 25-20. Втория обаче загубиха тежко на 16, в третия играха неравномерно и се стигна до 22-25 за руснаците.

В един изключително оспорван четвърти гейм, в който водачеството се сменяше на няколко пъти, по-устойчиви - за съжаление - бяха играчите на Русия. След 20-20 избраниците на Алекно показаха по-голяма мобилизация и успяха да вземат гейма с 25-21, а с това и мача с 3-1.

Така българските волейболисти напуснаха олимпийския турнир. Кое място ще заемат - пето или седмо, ще стане ясно след завършване на останалите четвъртфинални срещи.