13-годишните момчета на Балкан стартираха с успех традиционния турнир в памет на големия треньор Иван Андреев. В първия мач от тридневната надпревара воденият от Николай Пеев тим спечели срещу връстниците си от Академиа ФМП Скопие със 70-61 /17-10, 13-14, 26-19, 14-18/.

Гостите от Скопие, начело с познатия ни треньор Митко Маринков, излязоха на полето почти веднага след пристигането им в Ботевград. Домакините  започнаха с 13-3 при първите петици, а частта завърши 17-10 в тяхна полза. При вторите петици гостите от Скопие спечелиха втората четвъртина с 14-13, като на полувремето Балкан водеше с 30-24.

При сборните петици в третия период момчетата от столицата на Македония стопиха изоставането си и в средата му изравниха резултата, но до края на частта малките балканци отново излязоха напред и вече водеха с 56-43. В последните десет минути възпитаниците на Николай Пеев поддържаха двуцифрена преднина и победиха със 70-61.