В днешния мач от 16 кръг баскетболистите на Балкан победиха като домакини Ямбол с 97-83 /23-25, 25-013, 24-25, 25-20/. Успехът на зеленобелите бе очакван, но те срещнаха немалко затруднения от своя съперник, който игра доста освободено и мотивирано. Своето влияние върху играта на Балкан оказа и фактът, че през седмицата половината от състава на Балкан бе заболял от грип, като единствено невъзстановен бе капитанът Кочев. За Ямбол пък не игра един от двамата американци Брайкъс Перин.

Балкан започна малко по-добре в първите минути, но в края на първата четвъртина допусна обрат и гостите я спечелиха с 25-23. Минута след началото на втората техният аванс вече бе 5 точки - 29-24. Със серия от 8-0 домакините успяха да излязат напред в резултата, а две минути преди края на полувремето авансът им вече бе двуцифрен при 45-33.

В третия период играта бе равностойна, Ямбол я спечели с 25-24 и след половин час игра резултатът бе 72-63 за Балкан. В последната четвъртина гостите се поумориха заради късата пейка, пет минути преди края на срещата бе достигната и най-голямата разлика - 91-72 за Балкан, а последната сирена прозвуча при резултат 97-83.

Любопитното е, че и двата тима вкараха точно половината от стрелбите си - Балкан 34 от 68, а Ямбол - 32 от 64. Победителите имат по-добра стрелба от тройката - 9 от 26 спрямо 3 от 14 на Ямбол. Гостите спечелиха борбата - 39 на 30, но направиха доста повече грешки - 29, а тези на Балкан са 16.

Петима от Балкан са двуцифрено изражение на вкараните точки. Най-резултатен отново бе Игор Кесар с 28 точки, той направи и дабъл-дабъл с овладените 11 борби. По 12 вкараха Джордан Калахан и ДеВон Уошингтън, 11 има Дейвид Хоутън, с 10 е Алекс Илиев, който има и най-много асистенции - 6. С 9 точки е Христо Захарив, 6 вкара Павел Иванов, 5 - Венци Петков, 4 - Здравко Христов.

За Ямбол над всички бе Алан Арнет с 26 точки, той има и 9 борби. С 15 е капитанът Говедаров, 12 вкара Стоян Петков, а Андрев Иванов завърши с дабъл-дабъл от 11 точки и 10 овладени топки.