Баскетболистите на Балкан постигнаха изразителен успех при последното си гостуване от редовния сезон на НБЛ. Те победиха домакините от Ямбол със 104-78 /23-15, 33-17, 24-25, 24-21/.

Зелените водеха през цялата среща. А най-голямата разлика в тяхна полза бе 33 точки.  На полувремето резултатът бе 56-32, след третата част - 80-58.

В този мач балканци показах а добра стрелба - 58% /37 от 63/ срещу 45% на Ямбол. Вкараха 7 тройки от 19 опита, а домакините бяха точни само 3 пъти зад дъгата. Под коша победителите вкараха 50 точки, от бързи атаки - 33. Направиха обаче прекалено много грешки - цели 24, което е тревожно.

За първи път след възстановяване от контузия в игра се появи Христо Захариев. За 20 минути на полето той отбеляза 10 точки и овладя 5 борби. Още четирима негови съотборници са с двуцифрено изражение на отбелязаните точки. С 20 е Игор Кесар, 19 има Девон Уошингтън, който освен това е с 9 борби, 5 асистенции и 4 отнети топки и е с най-висок коефициент. Брандън Фортънбъри отбеляза 13 точки, с 11 е Венци Петков, който има и 6 асистенции. С 9 точки е Дейвид Хоутън, 7 има Павел Иванов.

За домакините най-резултатни с по 21 точки са капитанът Говедаров и американецът Алън Арнет.