Баскетболистите на Балкан победиха Ямбол с 93-73 /25-14, 15-19, 29-23, 24-17/ в мач от днешния 6 кръг на НБЛ. Това бе четвърти успех на Балкан и четвърта загуба на Ямбол от началото на редовния сезон.

Домакините взеха двуцифрен аванс още след първата четвъртина. Във втората тимът на Ямбол се възползва от липсата на концентрация в определени моменти на Балкан и се доближи до 4 точки, а на полувремето резултатът бе 40-33.  След почивката зеленобелите отново бързо достигнаха до двуцифрена преднина, а две минути след началото на четвъртия период тя вече бе 20 точки - 76-56. До края имаше няколко добри изпълнения за радост на публиката, а мачът завърши при 93-73 за Балкан.

Треньорът Небойша Видич пусна в игра всички баскетболисти на Балкан. Като нито един от тях не игра повече от 25 минути, за да може да бъде съхранен за тежкото гостуване на Цмоки Минск от група В на турнира за Купата на ФИБА Европа. Отборът лети за столицата на Беларус във вторник, мачът е в сряда, 14 ноември.

Петима от Балкан вкараха над десет точки за победата над Ямбол. Най-резултатен с 18 бе Митко Димитров, който вкара 4 тройки в петте си опита. С по 16 точки са Крис Минков и Танксли Ефианай, с 14 точки и 5 асистенции е Брендън Браун, дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби направи Микейл Хопкинс. Алекс Гаврилович отбеляза 9 точки, с 5 е Павел Иванов, 3 има Румен Василев, с 2 е Здравко Христов.

За Ямбол 16 Айзея Уилиямс вкара 16 точки, с 15 е капитанът СДтанислав Говедаров, 14 има нигерийският център Огъстин Окосън, 11 добави Дарин Иванов.

Следващия мач на Балкан в НБЛ е в петък, 16 ноември, когато приема Черно море Тича. Според предварителната програма Балкан трябваше да гостува във Варна, но домакинството бе разменено заради участието на Балкан в турнира на ФИБА Къп.

Резултати от другите мачове от 6 кръг: Берое - Спартак 110-68, Академик - Рилски спортист 71-91, Академик Бултекс 99 - Левски Лукойл 86-94