След третата среща от полуфиналната серия Балкан вече изостава от Берое с 1-2 победи. Тази вечер в Арена Ботевград домакиините загубиха с 96-101 /25-28, 22-30, 24-21, 25-22/.

Четвъртият мач е отново в Ботевград и е в понеделник, 13 май от 19.00 ч. Ако Балкан победи, ще изравни серията и ще се надява на успех и в последната среща, която е в Стара Загора на 16 май. Ако в понеделник Берое отново победи, то тимът от Стара Загора ще спечели серията и ще играе на финала.

Тази вечер в първия мач пред своя публика балканци изиграха едно слабо първо полувреме. Защитата им бе ужасна - за първите две части те получиха 58 точки, като стрелбата на Берое бе почти 70 процента.

След почивката Берое  стигна до най-голямата си преднина - в 23-та минута разликата бе 17 точки при 52-79. След това домакините коригираха доста от нещата в дефанзивен план, спечелиха четвъртината с 24-21, като преди последната изоставаха с 8 точки - 71-79. Лошата новина бе, че за 5 нарушения напусна Микейл Хопкинс.

Балкан започна мощно четвъртата част и в 3-та минута изравни 81-81.  Мачът продължи кош за кош и, подкрепяни от своята публика, домакините направиха обрат, като излязоха напред 89-88, когато оставаха 2.19 мин. След това обаче, както във втория мач и останали и без другия си висок играч Гаврилович, позволиха на Берое отново да поведе. Гостите спечелиха със 101-96 за радост на близо стотината свои привърженици, дошли от Стара Загора да го подкрепят.

За статистиката: Брендън Браун вкара 25 точки за Балкан, той има и 11 асистенции. С 20 точки и 8 борби е Микейл Хопкинс. Със 17 е Венцислав Петков, 8 има Гаврилович, 7 - Павлин Иванов. С по 6 са Димитър Димитров и Мирко Мулалич, с 4 - Ламаркъс Рийд, с 3 - Павел Иванов.

За Берое отново над всички бе Конър Франкамп с 24 точки, 16 от които през първите две части. С 16 е Николай Стоянов, капитанът Тихомир Желев отбеляза 14, Джеймс Уайт вкара 12, с 10 е Станислав Ваклинов.