На започналото днес във френския град Сен Мандрие първенство на Международната спотна федерация на железничарите - USIC, отборът на Балкан, който представя България, изигра първата си среща в своята предварителна група А. Негов съперник бе отборът на Германия.

Нашите футболисти отстъпиха с 1-2, като почти цял мач играха с човек по-малко - още в 10-та минута незаслужено червен картон получи Здравко Атанасов. Попадението за нашите отбеляза Ивайло Бояджиев.

В група А е и домакинът Франция. Сутринта петлите отстъпиха на Германия след изпълнение на дузпи, като редовните 80 минути /играе се две полувремена по 40 минути/ завършиха 2-2. Така утрешната среща на България с ранция ще бъде решаваща за второто място, тъй като напред продължават първите два отбора от всяка една от трите групи.

В  срещи от другите две групи Русия победи Индия, а настоящият шампион от предишното първенство през 2015 година в Сочи - Беларус, разгром Белгия със 7-1.