Баскетболистите на Балкан претърпяха поражение в най-важния си мач от група G на турнира за Купата на ФИБА Европа. Те загубиха при гостуването си на шведския Сьодертале Кингс с 93 -83 /24-25, 16-21, 25-21, 27-19/ и на практика шансовете им за излизане от груповата фаза вече са минимални и не зависят само от тях.

Балкан игра по-добре в първите две части,  на полувремето водеше с 4 точки - 45-41. След почивката домакините от Сьодертале Кингс - без контузения си капитан си Дино Пита, който бе най-резултатен в първите две срещи от квалификациите за Шампионската лига, зпочнаха постепенно да налагат своята игра.

След третата четвъртина вече водеха с 2 точки - 66-64. А в последните решителни десет минути надиграха тотално Балкан и  спечелиха частта с 27-19. Две минути  преди края имаха аванс от 14 точки, възползвайки се от безобразната игра на гостите в защита, и спечелиха асболютно заслужено с 93-83.

За онези, които се интересуват от статистиката, могат да я видят в сайта а ФИБА Къп. Само ще споменем, че новото попълнение на Сьодертале Кингс - шведският национал Антон Гадефорс, вкара 19 точки - от които 16 второто полувреме, с 18 е Йонатан Першон, латвиецът Ендрю Смит е с 15 точки, 8 борби и 4 чадъра, с по 11 точки са Мартин Палмблад и Шериф Драмех, с 8 точки и 11 асистенции е американецът Чарз Калисън.

На Балкан не помогна отличната игра на Алекс Симеонов, който отбеляз 18 точки.  С 13 точки е Михайло Секулович, с по 10 са Крис Минков, Димитър Димитров и Марко Радонич. С 9 точки и 7 асистенции е Джордан Калахан, с 8 точки и 11 борби е Кени Хол, разочарова Дейшон Найт с 5 точки в актива си и стрелба 1 от 6.