В мача-реванш между Фалко Вулкано Енергия и Балкан, игран тази вечер в Сомбатхей, унгарският тим победи с 84-74 и се класира за груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. Ще припомним, че той спечели и първата среща в Ботевград с 96-95. Домакините контролираха развитието на нещата през цялата среща и ликуваха абсолютно заслужено.

Балканци имаха желание за добър резултат, но не можаха да се противопоставят достатъчно добре.  Спечелиха борбата, но извършиха 19 грешки, с 9 повече от съперника и домакините се възползваха от това, като вкараха 15 точки от бързи атаки срещу 9 на Балкан. Фалко има и почти двойно повече асистенции - 18 срещу 10, зелените имат предимство в борбата - 45-32.

На полувремето Балкан изоставаше с 9 точки - 42-33. Започна добре третата четвъртина със серия от 5-0, спечели я с 22-18. След половин час игра пасивът бе само 5 точки - 60-55 и надежди за нещо повече в последните десет минути. В тях обаче не играха концентрирано и разумно,  домакините бързо направиха разликата двуцифрена и тя стигна до 16 точки, до края зелените я свалиха до минус 10 - 84-74 за Фалко Вулкано.

Много силен мач за Балкан изигра Дейвид Хоутън, който стана топреализатор с 22 точки, овладя и 8 борби и е с най-висока ефективност. Девин Брукс е с дабъл-дабъл - отбеляза 19 точки, овладя 10 борби, има и 6 асистенции, но извърши и 5 грешки. С 14 точки и 8 борби е Игор Кесар, Фортънбъри вкара 8 точки, с 6 точки и 8 борби е ДиВон Уошингтън, с 5 е Павел Иванов, с 3 - Венци Петков, който излезе за 5 нарушения в третата част, като някои от тях не бяха реални.

За унгарския тим с по 21 точки са американецът Говънс и националът Золтан Перл, 14 отбеляза Бенедек Варади, с 10 е черногорецът Милош Борисов.