В започналия днес първи кръг от третото завъртане на редовния сезон на НБЛ Балкан спечели гостуването си в Бургас с 94-77 /23-20, 26-16, 23.13, 22-28/. В следващия кръг другата събота ще посрещне тима на А1 Академик в Арена Ботевград.

Балканци бяха улеснени от отсъствието на двамата американци  в Черноморец - Джамал Кинг и Блек Рейнолдс. Но пак не можаха да се справят с дългуча в състава на бургазлии Миленко Велкович, който направи впечатляващ дабъл-дабъл от 23 точки и 18 овладени топки. С 13 точки за домакините е Роберт Георгиев, с 13 е Русинов.

Крис Минков бе най-резултатен за Балкан с 20 точки, той грабна и 5 отскочили топки. Михайло Секулович е с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби, с 15 точки и 7 асистенции е Дейшон Найт.  По 11 точки за победата добавиха Димитър Димтров и Марко Радонич.

Дебют със зеления екип направиха Божидар Аврамов, който отбеляза 6 точки със стрелба 2 от 3 за 18 минути на полето, и Денислав Вутев с 8 точки за 12 минути. Ивко Ивков завърши с 4 точки, Кейси Бенсън отбеляза 2 точки, но има 7 асистенции и 5 борби.