В първия мач от третото завъртане в редовния сезон на НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха на свой терен срещу Черноморец Бургас с 92-86 (36-18, 15-24, 16-22, 25-22).  Зелените стартираха много силно - след първата четвъртина водеха с 18 точки - 36-18.

След това обаче тимът от Бургас постепенно започна да стопява изоставането си и няколко минути преди края на мача дори свали пасива си само до 2 точки. Благодарение обаче най-вече на хладнокръвието и точността на Тауан Ейджи зелените стигнаха до успеха.

Шестима от Балкан завършиха с двуцифрено измерение на отбелязаните точки. Много силен мач изигра капитанът Димитър Димитров, той стана топреализатор с 21 точки, вкара 5 тройки от 6 стрелби зад дъгата, овладя и 5 борби. Със 17 точки е Тауан Ейджи , той изпусна само един от изпълнените 10 наказателни удари в решителните моменти. Сияни Чеймбърс има 14 точки, направи и 6 завършващи подавания. С по 12 точки са Давонтей Джордан и Дарко Балабан, а Николай Грозев е с 11 точки и 7 овладени борби. 5 точки за победата добави Марин Маринов. Божидар Аврамов съвсем нямаше ден и завърши без точка въпреки 11-те си стрелби.

Над-всички за Черноморец бе Дианте Болдуин с 31 точки, 7 асистенции и 7 борби. Силно игра и Марвин Смит, отбелязал 19 точки. С 13 е Константин Коев, 12 има Уендъл Люис.

Балкан и Черноморец ще се срещнат отново след по-малко от две седмици. Те излизат един срещу друг в един от четвъртфиналите на турнира за Купата на България на 11 март. Домакин на финалната осмица е зала Асарел Аена в Панагюрище.

Сн.: БК БАЛКАН