В последния си мач от 2020 година баскетболистите на Балкан спечелиха гостуването  на Ямбол с 92-69 (27-26, 24-16,  16-18, 25-9). В зала Диана те играха без един от основните си играчи - Тауан Ейджи, който в деня преди заминаването за Ямбол получи травма на тренировка след сблъсък със свой съотборник.

Крайната разлика от 23 точки не отговаря съвсем на развоя на мача. Първата четвъртина бе оспорвана и резултатна и Балкан я спечели с 1 точка разлика. Във втората добави 8 точки към аванса си и на полувремето резултатът бе 51-42.

Третата бе спечелена от домакините с 18-16. Голямата преднина в полза на Балкан бе натрупана след началото на  последните десет минути. Зелените се възползваха от доста грешки на Ямбол, включително и три последователни върнати топки, вследствие на което разликата стана двуцифена 5 минути преди края - 76-65. След което балканци продължиха със серия от 13-0 за 88-65, а последната сирена дойде при 92-69.

Топреализатор за Балкан с 22 точки стана центърът Дарко Балабан, той овладя и 7 борби под двата коша. С 19 точки и 6 асистенции е Сияни Чеймбърс. Давонтей Джордан отбеляза 15 точки, направи и 5 грешки, но отне 6 пъти топката от съперника. С 10 точки и 8 борби е Димитър Димитров. Божидар Аврамов добави 8 точки и направи 7 завършващи подавания, със 7 точки е Крис Минков, 5 вкара Николай Грозев, 3 - Здравко Христов.

За Ямбол с 16 точки е Уили Атууд, по 14 вкараха Иван Лилов и Ерик МакГил.