Успешната серия на футболистите на Балкан продължи и в четвъртия пролетен кръг на Югозападната трета лига. Днес на стадион "Христо Ботев" домакините сразиха гостуващия Чавдар Етрополе с 2-0 (1-0) и това бе тяхната четвъртапоредна победа он тачалото на пролетния полусезон.

Балкан първи стигна до голово положение, котано в 15-та минута удар на Ангел Ангелов мина високо над напречната греда. В 27-та минута Калоян Бонев бе на път да накаже грешното връщане към вратаря на Николай Иванов, но ударът му от движение мина съвсем близо до вратата.

Резултатът бе открит в 41-та минута, когато Емил Колев засече точно с глава центриране на Павел Петков от ъглов удар. Полувремето завърши при 1-0 за Балкан.

В първата минута на второто бе и единствената възможност за гол на Чавдар, но ударът на Николай Иванов бе спасен майсторски от вратаря на домакините Костадин Котев.  Само пет минути по-късно - в 51-та, Балкан отблеляза втори гол. Негов автор бе Калоян Бонев след самостоятелна акция.

След този резултат гостите се изнесоха по-напред, но не само че не можаха да вкарат гол, но бяха на път и да получат още няколко. Впрочем гол за Балкан имаше - в 74-та минута точен бе Емо Колев, но  кой знае защо бе отменен заради засада, каквато май въобще нямаше.

Преди това - в 68-та минута, още с влизането си в игра Кристиян Ковачев нанесе силен удар от около 12 метра, но вратарят Матев успя да избие.  До края домакините контролираха играта и заслужено спечелиха победата с по-добра игра през целия мач.

В другите мачове от този 21 кръг: Оборище - Кюстендил 2-1, Велбъжд - Марек 0-2, Беласица - Левски Чепинци 5-0, Вихрен - Рилски спортист 2-0, Надежда Доброславци - Перун Кресна 1-0, Сливнишки герой - Пирин Гоце Делчев 1-0, Пирин Разлог - Банско 0-1, Ботев Ихтиман - Гранит Владая 0-1.

С тази победа Балкан се изкачи с още едно място по-нагоре - вече е 8-ми с 31 точки. Балансът му е 9 победи, 4 равенства и 7 загуби и голово съотношение 33-21. Пред него седми с точка повече е Ботев Ихтиман, но Балкан е с мач по-малко.

В следващия кръг другата събота, 20 март, Балкан гостува на Пирин Гоце Делчев, който е непосредствено след Балкан с 29 точки.