В първия си мач след голямата пауза баскетболистите на Балкан спечелиха гостуването си на Левски 2014 от група А на Delasport Балканска лига със 79-65 (11-22, 27-16, 24-13, 17-15). Това бе втори успех на зелените срещу този съперник, те имат една загуба като гост на Апоел Галил Елион, а за Левски това бе втори мач в регионалната надпревара.

Домакините на два пъти повеждаха с двуцифрена разлика - спечелиха първата четвъртина с 21-11, а в 14-та минута водеха с 29-19. От този момент балканци започнаха бързо да скъсяват изоставането си и след края на частта вече водеха с 2 точки - резултатът на полувремето бе 33-31 за Балкан.

Три минути след началото на третия период Балкан на свой ред дръпна с 10 разлика - 47-37, продължи да трупа преднина, най-голямата бе 16 точки при 53-37. В последната четвъртина зелените не позволиха да своя съперник да се доближи на повече от 9 точки и спечелиха заслужено.

Дерик Маркс бе най-резултатен за Балкан с 25 точки с отличен процент стрелба 10 от 13. С 11 точки е Калил Дюкс, по 10 вкараха Димитър Димитров и Станимир Маринов, който направи 7 асистенции. Със 7 точки е Трейвин Тибодо, той овладя 12 борби,  по 4 имат Николай Грозев, Девон Уошингтън и Алихан Демир, по 2 добавиха Крис Минков и Илиян Пищиков.

Повторен дебют с екипа на Балкан направи Девон Уошингтън, който бе на полето 9 минути. За Левски не играха Чавдар Костов и Чернокожев. С най-много точки за домакините - 23, е Марио Литъл, хърватският център Ивица Радич отбеляза 19.

Стана ясно, че отборът на Куманово 2009, който бе в група А с Балкан и Левски, окончателно отпада от турнира. Резултатите от изиграните досега срещи на тима от Северна Македония ще бъдат анулирани.

Следващата среща на Балкан е само след 3 дни - в събота, когато гостува на Рилски спортист в мач от редовния сезон на НБЛ.

Сн.: balkan-basket.com