Силно представяне за българските бойци от международния турнир (клас А) по таекуондо ITF „ITF Taekwon-Do Sofia Open 2022“ във всички възрастови групи. 310 състезатели от 16 държави участваха в надпреварата, която се проведе в столичната зала „София“. Сред тях имаше много медалисти от световни и европейски първенства. Броят на клубовете от страната и чужбина бе 50.

Клуб "Хуа-Ранг" от Етрополе взе участие в надпреварата с 10 състезатели. Те спечелиха общо 5 златни 1 сребърен и 5 бронзови медала.

Първо място спечелиха най-малките момичета 08-10 години в отборната дисциплина на форма. Сребърен медалист стана Пламен Петков на форма за мъже клас 2 гуп.

С бронзови отличия са Любка Петрова на форма за 1-ви дан и спаринг при жени до 67 кг., Ангел Атанасов при юноши младша възраст форма 8-7 гуп, Веселин Робовешки също юноши младша възраст форма 4-3 гуп, Владислав Томов на форма 6-5 гуп.

България зае второ място в крайното отборно класиране със спечелени 79 медала. Родните таекуондисти завоюваха 15 златни, 27 сребърни и 37 бронзови медала. На първо място се класира Аржентина, която имаше по-малко медали (71), но повече първи места – 33. Трети в крайното класирани е Румъния с 50 призови места – 15 златни, 18 сребърни и 17 бронзови отличия.

Малките състезатели до 10 години бяха наградени легендата на българския спорт и четирикратен олимпийски шампион по спортна гимнастика Йордан Йовчев.