Днес футболистите на Балкан постигнаха победа в първия си официален мач за 2023 година. Те се наложиха като гости над Металург Перник с 3-0 в мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Срещу четвъртодивизионния тим, който единствен от област Перник бе подал заявка за участие в турнира, Балкан превъзхождаше през цялото време. Първото полувреме изпусна множество изгодни положения пред вратата на домакините.

През второто обаче в рамките на 15 минути отбеляза три попадения. Първо Павел Петков бе точен в 52-та минута. Десет минути по-късно - в 62-та, Александър Асенов покачи на 2-0. А в 67-та Павел Петков след самостоятелен рейд вкара втория си гол за 3-0 за Балкан, и това бе крайният резултат.

Мачът, който се игра на терен с изкуствено покритие, бе изключително коректен. Не бе показан нито един жълт картон.

Следващата среща на Балкан, вече от първенството на Югозападната трета лига, ще бъде след седмица. На 18 февруари той ще бъде домакин на Пирин Гоце Делчев.