Футболистите на Балкан изиграха отличен мач в зоналния финал за Купата на Аматьорската футболна лига. След като на полуфинала отстраниха лидера в Югозападната трета лига Марек с 2-0, днес на стадион "Драгалевци" те постигнаха успех със същия резултат над друг челник в групата - Вихрен Сандански.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол. През второто обаче балканци бяха по-амбициозният тим и първи стигнаха до попадение. То падна в 64-та минута и негов автор бе голмайсторът на отбора Павел Петков.

В 81-та Николай Миков отбеляза втори гол за Балкан и с това до голяма степен сложи точка на спора в този двубой.

Така Балкан е сред първите четири отбора, които ще спорят за трофея. Останалите три са победителите в другите три трети лиги - Югоизточна, Североизточна и Северозападна.