Първенецът на Гърция Ираклис победи ЦСКА с 3:0 (34:32, 25:22, 25:20) в първата среща от Група ”А” на Шампионската лига ”Индезит”, която се игра в Солун.

Срещата запoчна много добре за волейболистите на ЦСКА, които не можеха да разчитат на контузената си звезда Рафаел Паскуалр. Момчетата на Александър Попов поведоха с 8:4 при първото техническо прекъсване. Постепенно домакините водени от капитана на националния отбор на България Пламен Константинов изравниха играта и резултата при 8:8 и дори поведоха чрез Маркус Нилсон с 9:8. ”Червените” отново излязоха напред при 11:10 и успяваха да поддържат равновесие на игрището. Второто техническо прекъсване дойде при точка аванс за ЦСКА 16:15. Българските шампиони поведоха с 2 точки при 18:16 след мощна атака на Иван Колев. Тук за Ираклис се разигра Пламен Константинов, който записа точка, по-късно затормози посрещането на ЦСКА със силния си начален удар – 19:18 за Ираклис. ЦСКА изравни при 22:22 и дори поведе при 23:22. Последваха много изравнявания и ”червените” изпуснаха 5 гейм-бола. В крайна сметка след дълга и оспорвана игра Ираклис успя да затвори първата част с 34:32 и с това взе сериозно психологическо преимущество.

Втората част отново започна страхотно за ЦСКА и българските волейболисти поведоха със 7:1 и 8:5. Разигралите се Филип Мейо и Иван Колев дърпаха българският тим напред и той поведе с 15:13. Две поредни точки директно от начален удар на Женя Горстянюк обърна развоя на гейма и мача и Ираклис поведе с 16:15. Домакините поведоха с 19:16. Наставникът на ЦСКА Александър Попов замени разпределителя Иван Зарев с Николай Найденов при 18:22. Включването на Найденов се оказа много добро и след силна игра и ас на Светозар Иванов ”червените” намалиха до 21:23, но силите им стигнаха само до тук и те загубиха и втората част с 22:25.

Възпитаниците на Александър Попов поведоха с 3:1 в началото на третия гейм. Силни начални удари на Пламен Константинов и Никос Смарагдис обърнаха развоя на гейма и Ираклис поведе с 8:5. Германският разпределител на домакините Зимон Тишер разигра своите нападатели, сред които бе и Пламен Константинов и Ираклис поведе с 16:11.
ЦСКА се опита да изравни играта, след силни изяви на Бойко Бонев, но разликата бе стопена само на 2 точки при 16:18. В крайна сметка Пламен Константинов и компания закономерно затвориха гейма с 25:20, а с това спечелиха и мача с 3:0 гейма.

ИРАКЛИС – ЦСКА 3:0 (34:32, 25:22, 25:20)
ИРАКЛИС: Зимон Тишер, Маркус Нилсон, Пламен Константинов, Алех Арем, Никос Смарагдис, Герасимос Канелос – Фреди Брукс-либеро (Димитрос Харалампидис, Женя Горстянюк).
Старши-треньор: Арсеанидис Костас
ЦСКА: Иван Зарев, Филип Мейо, Иван Колев, Бойко Банев, Светозар Иванов, Стойко Ненчев – Теодор Салпаров-либеро (Николай Найденов, Даниел Пеев)
Старши-треньор: Александър Попов.