Баскетболният Левски записа шеста победа в шампионата на НБЛ, след като тази вечер надигра Ямбол в негостоприемната зала "Диана" с 90:70. Успехът е втори за "сините" над състава на Иван Чолаков, след като в I кръг бяха категорични за 100:75. Дотук Левски е 6-2 и е на втора позиция, а Ямбол е на 6-а позиция с 2 победи и 6 поражения.

Най-резултатен за победителите беше капитанът на Левски Стефан Георгиев-Торо с 25 точки и 6 борби, Маркъс Хол наниза 22 точки, а Дуейн Мортън вкара 12 за успеха на тима на Тити Папазов.

Кирило Скуматов реализира 14 точки, а Байрън Сандърс приключи двубоя с 12 при поражението на Ямбол.

След изключително равностойна първа част, в която бе регистрирана честа смяна на водачеството, Левски успя да поеме инициативата в в последната минута и половина и в крайна сметка поведе с 22:18, влизайки във втората част.

В нея "сините" продължиха да демонстрират по-добър баскетбол и 07:33 минути преди полувремето вече водеха със 7 точки за 29:22. Впоследствие след тройка на Петрослав Зафиров и кош на Стефан Георгиев-Торо гостите от София дръпнаха за 35:24, 06:16 минути преди края. До почивката възпитаниците на Константин Папазов запазиха своето преимущество на терена, водейки с 43:34 след първите 2 части.

В третата четвърт ситуацията не се промени особено. Левски водеше за 50:40, 06:51 минути преди края. Малко по-късно след силна игра на Маркъс Хол, Стефан Георгиев и Павел Иванов резултата стана 59:45 в полза на „сините”, 04:44 минути преди края. След 30 минути гостите имаха аванс от 11 точки за 65:54, а в последната четвърт Левски само затвърди господството си на терена. Цели 7 минути преди финалната сирена "сините" водеха с 15 точки за 73:58. Кош на Стефан Георгиев за 82:64, 4 минути преди края сякаш реши всичко в срещата. В оставащото време баскетболистите на Тити Папазов дори увеличиха дефицита на съперника, който набъбна до 20 точки за крайното 90:70.