Собственикът на фирма “Сириус” Ивайло Илиев е наемател на лавката в ОУ “Н.Вапцаров” от 2005 год. Договорът му изтече в края на януари тази година. Директорката на учебното заведение Петя Кочкова отказа да го преподпише. Основната причина, която тя изтъкна, е, че бизнесменът..
Увеличението на хранителните продукти през миналата година наложи да бъде увеличена стойността на оклада за храна на децата в детските градини. През 2007 год. едно дете се хранеше на ден за 1.05 лв. Тази сума обаче е крайно недостатъчна за осигуряване на пълноценна храна за малчуганите. Затова..
Разгорещени дебати в ОбС предизвика докладната на кмета, с която той поиска от съветниците да му възложат да изготви мотивирано предложение до Министерството на образованието за преобразуване на новото училище „Св. Св. Кирил и Методий” в основно. Най-напред думата взе общинският..
Съветници от партия “Евророма” Васко Михайлов и Николай Наков преминаха на страната на мнозинството в ОбС. На сесията, която се проведе вчера, стана ясно, че двамата са подали заявление да бъдат приети в групата “Обединение за Ботевградска община”. Да припомним, че тя бе..
Адв. Мария Накова и Димитър Евстатиев са новите членове на Съвета на директорите на “Балкангаз 2000”. Те ще заемат местата на Асен Стефанов и шефа на "Булгаргаз" в Ботевград Пенко Ефремов. Промените гласуваха съветниците по предложение на кмета на общината..
Кметът на общината предложи за управител на “Медицински център I” ЕООД да бъде назначен д-р Росен Билчев - рентгенов специалист в лабораторията на д-р Ненко Дяков. Съветникът от партия “Ред, законност и справедливост” Иван Гавалюгов поиска да разбере каква е причината..
Дейността на ВиК за миналата година получи висока оценка от кмета на общината. “Ботевградска община няма проблеми с водоснабдяването. Препоръките ми към ръководството на ВиК “Бебреш” са да инвестира в поддържането и разширяването на водопреносната мрежа, както и да..
Местните депутати единодушно подкрепиха предложението на кмета Георги Георгиев да бъде освободена от длъжност д-р Маргарита Стоева. Управителското място временно зае д-р Филип Филев. Той бе представен официално на сесията, която се проведе днес.Д-р Филев е от София. Той е завършил..
Кметът Георги Георгиев ще настоява пред Министерството на образованието и науката да разреши въвеждането на прогимназиален етап на обучение в новото училище. За да внесе предложението си до министъра, той ще поиска подкрепа от съветниците. Намерението на градоначалника – новото училище..
Ръководството на ОУ „Васил Левски” иска съдействие от ромските представители в Общинския съвет.Ръководството на ОУ „Васил Левски” за пореден път ще напомни за проблема с интеграцията на ромските деца, за който няма решение от години. В момента в училището се обучават около..


