Лукойл Академик постигна първата си победа в група Б. Това стана тази вечер при гостуването в Рига на Баронс ЛМТ - тима, който надигра нашия шампион напълно само преди седмица.

Началото бе за домакините, които поведоха последователно 9-4, 16-8, 23-13 и първата четвъртина завърши за тях - 26-19. В редиците на шампиона на Латвия бе неигралият в София преди седмица най-добър подавач Армандс Шкеле, докато Лукойл не можеше да разчита на Кени Аделеке и Ненад Чанак, останали в София заради проблеми с визите за Латвия.

През втората част българите заиграха значително по-добре. Още в 14-та минута поведоха с 27-30 и до края на полувремето не изпуснаха водачеството, което завърши 47-43 за тях. В първите 20 минути те не можаха да се справят единствено с центъра Деметриъс Алекзандър, който още в началото на третата част направи своя дабъл-дабъл. Тогава латвийците успяха да изравнят 54-54 в 23-та минута, но нашите отново дръпнаха - преднината им в 26-та минута достигна 8 точки - 64-56, които останаха и след края на третата четвърт - 67-59 за Лукойл Академик.

Три минути преди края на мача домакините сдведоха пасива си само на 2 точки - 76-78  с тройка и 2 точки на Шкеле и забивка на Родс и тогава Любомир Минчев взе прекъсване. С втора забивка Родс изравни 78-78, но Ангелов и Ейкинс отново направиха аванс на Лукойл - 78-82. Последваха обаче два пропуска от тройката на Николов и Ейкинс и грешка на Стойков, което отново доведе до равенство - 82-82. Всичко това ставаше в последната минута на мача. Тони Ейкинс проби и Лукойл поведе 84-82, Костов открадна топката и резултатъ набъбна на 88-82 за нашите.

След серия от таймаути и треньорски надхитряния с много смени близо 3000 зрители в зала Рига Арена видяха загубата на Бароните с 84-88.

Отлично бе завръщането на Чавдар Костов, който отбеляза 14 точки. Също толкова има Тони Ейкинс, с 13 е Димитър Ангелов, с 12 - Гларуса, с 10 - Стойков, с 8 - Стефанов.

От домакините Шкеле отбеляза 26 точки, а Алекзандър добави 18 и овладя 14 борби.

В другия мач от групата Динамо М загуби изненадващо у дома от УНИКС Казан със 77:87. Така пред Лукойл изненадващо се появи шанс за излизане от групата, но това минава през задължителни победи в оставащите мачове срещу двата руски отбора