Димитър Бербатов донесе трите точки на Манчестър Юнайтед в домакинството срещу Мидълзбро. Срещата завърши 1:0 за "червените дяволи", а единственото попадение в срещата бе дело именно на Бербатов в 69-ата минута. Тогава след центриране на Карик защитата на Боро не успя да изчисти добре топката и Митко я заби в мрежата със силен удар. Българинът се завърна в титулярния състав и бе на терена през всичките 90 минути. Отборът на Алекс Фъргюсън доминираше през целия двубой и създаде достатъчно голови положения, но до гола на девятката на Юнайтед топката не влизаше в мрежата. Това е третият гол на Бербатов във Висшата лига и общо седми от началото на сезона.

С този успех световният клубен шампион се доближи до лидерите в класирането. Тимът изостава на седем точки от Ливърпул и на четири от Челси, но е изиграл два мача по-малко. Юнайтед постигна седма поредна победа на "Олд Трафорд" и седми пореден мач без загуба във Висшата лига. Следващия шампиотен двубой на отбора е домакинство на Челси на 11 януари.