Ливърпул спечели с 2:0 домакинството си на Съндърланд, но това което зарадва повече феновете на Червените бе пълното преобразяване на тима в рамките на 90-те минути.

Играчите на Рафа Бенитес започнаха плахо и неуверено, точно както срещу Мидълзбро преди 3 дни. В тези минути Кенуайн Джоунс от Съндърланд можеше да вкара безценен гол останал очи в очи с Рейна, но испанецът спаси и това сякаш събуди Червинте. До края Ливърпул набра скорост и в 52-та мин Давид Н'Гог направи 1:0 с първия си гол във Висшата лига. В 65-та мин Йоси Бенаюн наказа грешка на Мартин Фулоп и вкара за 2:0, а до края Хавиер Маскерано, който в този мач игра като десен бек, едва не се разписа за 3:0.

С победата Ливърпул остана на 3-то място с равни точки, но по-лоша голова разлика от Челси. Двата тима изостават на 4 точки от шампиона Манчестър Юн.