ЦСКА Москва стана първият финалист в Евролигата по баскетбол, след като в драматичен мач победи Барселона с 82:78. Съперник на тима ще бъде победителят от гръцкия сблъсък Олимпиакос – Панатинайкос.

Руският тим реши победата в последната четвърт, когато вкара 11 поредни точки и обърна пасива си от 56:61 до аванс от 67:61. Литовецът Рамунас Шишкаускас се развихри и вкара 13 поредни точки по време на този щурм.

Барса прекъсна серията на съперника с тройка на Джанлука Базиле за 64:67, а след това се приближи и до 69:72 след нова точна далечна стрелба на Хуан Карлос Наваро. При 74:76 Шишкаускас реализира важен кош секунди преди края и на практика гарантира победата.

Литовецът завърши с 29 точки, а Трейджън Лангдън добави 15 за триумфа. Дейвид Андерсън бе най-резултатен за Барса с 24 точки, но тимът му стреля цели 29 пъти от тройката, като реализира само 10 опита и това се оказа решаващо за загубата.

Московчани имаха и предимство в борбата под коша с 33-27 и бяха по-концентрирани в най-важните моменти. Те губеха с 6:17 в началото и с 12:21 след първата четвърт, но бързо се върнаха в двубоя и в крайна сметка го спечелиха