Барселона пропусна отлична възможност да си осигури титлата в Примера дивисион 3 кръга преди края. Каталунците завършиха наравно 3:3 с Виляреал в един изключителен мач. Хосеба Йоренте се разписа в даденото от съдията продължение и отложи празненствата на "Камп Ноу".  Така Барса събра 86 точки, с 8 повече от втория Реал (Мадрид).

Домакините поведоха още в 12-ата минута. Седу Кейта получи добър извеждащ пас, надбяга пазача си и с мощен удар матира Диего Лопес.

В 22-ата Виляреал изравни. Ибагаса намери Роси отляво, той веднага пусна към Йоренте в наказателното поле и той не сбърка.

Малко по-късно "жълтата подводница" можеше да води, но първо Валдес, а след това и гредата спасиха Барса.

В 36-ата минута Ето'о отново даде преднина домакините. Иниеста получи пас в наказателното поле, пребори се със защитник на гостите и намери камерунеца, който насочи топката в мрежата за 2:1.

В последните секунди на първата част Дани Алвеш покачи на 3:1 след отлично изпълнен пряк свободен удар.

В 52-ата Шави вкара четвърти гол за "каталунците", който обаче бе отменен зардаи съмнителна засада.

15 минути преди края Барселона остана с човек по-малко, след като Ерик Абидал бе изгонен за фаул срещу Йоренте в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Мати Фернандес - 3:2.

Около 100 000 фенове на "Камп Ноу" вече предвкусваха титлата, когато с гол в даденото от съдията продължение Йоренте вгорчи празника на домакините.

В следващия кръг Барселона гостува на Майорка.

БАРСЕЛОНА - ВИЛЯРЕАЛ 3:3

1:0 Кейта (12')

1:1 Йоренте (22')

2:1 Ето'о (36')

3:1 Алвеш (45')

3:2 Фернандес (78'-д)

3:3 Йоренте (90+')

Стартовите състави:

БАРСЕЛОНА: В. Балдес, Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал, Яя Туре, Кейта, Шави, Иниеста, Меси, Ето'о;

ВИЛЯРЕАЛ: Д. Лопес, Вента, Годин, Гонсало, Капдевия, Егурен, Кани, Пирес, Ибагаса, Роси, Йоренте.