Европейският шампион Испания се наложи с 2:0 над ЮАР в мач от турнира за Купата на Конфедерациите и зае първото място в група "А" с пълен актив от 9 точки. Испанците не допуснаха нито едно попадение във вратата си в трите си срещи от групата. Двата гола паднаха след почивката и бяха дело на Давид Вийя в 52-ата минута и на резервата Фернандо Йоренте в 72-ата минута.

Въпреки поражението, ЮАР завърши на второ място в групата с 4 точки и също се класира за полуфиналите.

С днешния успех испанците вече имат 15 поредни победи, с което подобриха рекорда на Австралия (1996-1997 година), Бразилия (1997) и Франция (2003-2004), които бяха записали по 14 поредни победи. Испания вече в 35 поредни мача не познава вкуса на поражението, с което изравни рекорда на Бразилия, постигнат между 1993 и 1996 година. Последната загуба на "Ла Фурия" е през ноември 2006 година.