България тръгна със загуба на Евробаскет 2009 в Полша. В залата във Вроцлав избраниците на Пини Гершон отстъпиха пред домакините с 90:78.

След слабо първо полувреме нашите се оттеглиха на почивката с 15 точки пасив – 37:52. „Трикольорите” започнаха мача малко уплашено, което се отрази на мерника им при стрелбата. Така на почивката те имаха едва 39% успеваемост при шутовете и само 30% от линията за 3 точки. Добрите изяви в борбата се оказаха недостатъчни за спирането на Михал Игнярски, който завърши полувремето с 14 т.  Звездата на отбора Марчин Гортат пък бе 100-процентов в стрелбата и завърши с 10 т.

След почивката българите започнаха добре с 5 безответни точки, но до края на частта Лампе, Гортат и разигралият се Дейвид Логан успяха дори да направят разликата 17 точки – 58:75.

През последната част българите успяха да намалят и дори стигнаха до 7 точки разлика 6 минути преди края, но времето, а и възможностите на отбора, бяха недостатъчно за пълен обрат.

Ърл Роуланд бе най-резултатен за нашия отбор с 20 точки. Деян Иванов добави 18. Приличен мач изигра и Стефан Георгиев с 12 т. За домакините Лампе вкара 23, а Игнярски - 22.