В интересен мач от група D съставите на Атлетико Мадрид и Челси завършиха 2:2 и взеха по една точка от тази среща. Преди тази среща Челси имаше пълен точков актив и не беше допуснал гол във вратата си, а обратното испанците нямаха вкаран гол в противниковите врати, но имаха една точка.

През първата част въпреки създадените положения голове не паднаха и победителят от двубоя трябваше да бъде определен през втората част. Зрителите станаха свидетели на цели четири попадения във вратите в рамките на вторите 45 минути.

В 66-ата минута Агуеро откри резултата. Нападателят се появи като смяна, но се превърна в блестящ жокер за наставника Кике Санчес Флорес. Челси не се предаде и в рамките само на шест минути между 82-ата и 88-ата минуто обърнаха хода на мача с два гола на Дидие Дрогба препарирал Асенхо.

Все пак в последната минута Агуеро вкара втория си гол в мача и даде точката на отбора си. Челси е лидер с актив от десет точки, а Атлетико Мадрид е четвърти с едва две точки в сметката си.

В другия мач от тази група Апоел Никозия загуби с минималното 0:1 от португалския Порто