Националният тим на България и Шахтьор не успяха да се победят и завършиха 0:0 в скучна контрола, играна в турския курорт Анталия. Двата отбора бяха равностойни с лек превес на нашите. Най-чистата възможност пред нашите се откри още в 6-ата минута. Димитър Телкийски центрира от корнер, Сърмов засече топката с глава, но ударът му намери напречната греда на Шахтьор. Малко преди почивката Луис Адриано излезе на чиста, преодоля Иванков, но топката му избяга и излезе в аут.

След почивката Селекционерът Станимир Стоилов направи няколко рокади като на вратата застана Ники Михайлов, заменил Иванков. В 63-ата минута Валери Домовчийски опита ефектно изпълнение на задна ножица, но за малко да изрита в противников играч в главата. До края нападателят на Херта имаше още няколко изгодни положения за гол. В 82-ата той опита шут от дъгата на наказателното поле, но топката излезе в аут. В даденото от рефера продължение Иван Стоянов пофука чисто положение.

Станимир Стоилов пусна четирите от петте си смени. Странно защо обаче той не даде шанс за изява на абсолютния дебютант Иво Иванов от Берое, който цял мач търка скамейката.

Срещата на стадион "Кемал Ататюрк" в турския курорт Анталия се игра пред рекордно малкия брой зрители - едва 25. Това със сигурност може да претендира за абсолютен антирекорд в мач на националния ни тим, било той и приятелски.

БЪЛГАРИЯ - ШАХТЬОР 0:0

БЪЛГАРИЯ: Иванков (46 - Михайлов), Миланов, Минев, Бандаловски, Янков, Георгиев, Сърмов, Телкийски (37 - Домовчийски), Ангелов (66 - Генчев), Петров, Рангелов (60 - Ив. Стоянов)
Селекционер: Станимир Стоилов

ШАХТЬОР: Вирт, Хюбшман, Ищенко, Чижов, Езерский (60 - Леонардо), Дуляй (46 - Гладкий), Фернандиньо, Жадсон, Левандовски (46 - Полянски), Вилиан (46 - Фомин), Адриано (46 - Агахова)
Старши треньор: Мирча Луческу

Жълт картон: Благой Георгиев (България)

Рефер: Бурак Астар
Стадион: "Кемал Ататюрк", Анталия