Интер спечели отново с 1:0 и реванша срещу ЦСКА Москва на "Лужники" и за първи път от 2003 година насам "нерадзурите" се класираха на полуфиналите в Шампионската лига.

Единственото попадение в срещата отбеляза Уесли Снайдер от пряк свободен удар още в самото начало.

Томаш Нецид получи отличен шанс да изравни преди почивката, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда, а от другата страна с пропуски се отличиха Самуел Ето`о и Диего Милито.

Надеждите на московските "армейци" за обрат приключиха още в началото на второто полувреме, когато резервата Чиди Одиа, заменил контузилия се Василий Березуцкий, бе изгонен за втори жълт картон.

В полуфиналната фаза на турнира възпитаниците на Жозе Моуриньо ще се изправят срещу Барселона, който няколко часа по-късно отстрани Арсенал.