Отборите на ТНС и ЦСКА завършиха при резултат 2:2 мача реванш от плейофите за Лига Европа. С общ резултат 5:2 напред продължава ЦСКА, който утре чака следващите си съперници в надпреварата.

ЦСКА натисна съперника си и още в началните минути пропуски направиха Димитър Илиев, Килиън Шеридън и Александър Тонев.

ЦСКА поведе с гол на Джузепе Акуаро в десетата минута и направи чистия си аванс пред съперника от Уелс на 5 гола (4 отбелязани и предимството от вкарания на чужд терен). Италианецът засече ниско центриране от корнер.

Три минути след това обаче Евънс изравни резултата, след като се възползва от несъсредоточена изява на Иван Караджов.

В 18-ата минута Тибони имаше своята възможност, но силният му удар беше избит от вратаря на домакините.

ЦСКА владееше инициативата до края на полувремето и организира няколко добри атаки към Харисън. От своя страна домакините разчитаха на бързи контраатаки.

Много активен за пореден мач беше Грегори Нелсън, който нямаше спиране на левия фланг и беше в основата на всичко по-интересно, създадено от ЦСКА.

ЦСКА започна добре и втората част, но в 62-ата минута след изпълнение на корнер защитата проспа ситуацията и домакините поведоха с 2:1 след гол на капитана им Евънс.

Пет минути след гола обаче домакините останаха в намален състав на терена, след като Матю Уилямс видя втори жълт картон.

В 80-ата минута на мача Маркиньос комбинира с Тибони и италианецът от над 25 метра опъна мрежата на Харисън за 2:2.

В последните секунди отново Кристиан Тибони се озова на срелкова позиция, но вратарят Харисън спаси ударът му от упор, спасявайки равенството за тима си.
-----
ТНС - ЦСКА 2:2
Голмайстори: 0:1 Акуаро 10 мин, 1:1 Уилямс 13 мин, 2:1 Евънс 62 мин, 2:2 Тибони 80 мин

Стадион: Рейскорс Граунд
Главен съдия: Тони Асумаа (Финландия)
Червен картон: Матю Уилямс (ТНС)
Жълти картони: Матю Уилямс (2), Филип Бейкър (ТНС), Иван Караджов (ЦСКА)

ТНС: 1. Харисън, 2. Д.Холмс, 4. Бейкър, 5. Евънс (к), 6. Т.Холмс, 7. Роскоу, 8. Хогън, 9. Шарп, 10. М.Уилямс, 12. Сърджънт, 14. Джоунс
Резерви: 33. С.Уилямс, 11. К.Уилямс, 16. Роулисън, 17. Макена, 18. Ууд, 20. Дарлингтън, 99. Беркли
Старши треньор: Майкъл Дейвис

ЦСКА: 12. Караджов, 2. Виданов, 5. Янчев (к), 6. Акуаро, 8. Трифонов, 24. Тонев, 29. Нелсън, 21. Янев, 14. Илиев, 16. Тибони, 26. Шеридън
Резерви: 1. Чавдаров, 15. Василев, 28. Маркиньос, 7. Делев, 3. Костадинов, 9. Саидходжа