За разлика от победителките девойки-старша възраст, в поредната среща от държавното първенство за юноши-старша възраст в пета група, отборът  на ВК"Етрополе"  загуби  като домакин с 3:0 гейма от силния отбор на КВК "Габрово".
Въпреки класата на габровци /в състава им играят състезателите на мъжкия отбор на "Локомотив"-Пловдив/ момчетата от Етрополе не се предадоха лесно. Дори повеждаха в резултата, но класата на съперника си каза думата и закономерно дойде и победата им. В отделните геймове резултатът беше 25:19, 25:12, 25:19.
За състава на Етрополе играха: Мирослав Георгиев-капитан, Тихомир Тодоров, Деян Рачев, Станимир Койчев, Слави Петров, Валентин Цветков, Ваньо Василев, Валентин Пенков, Н.Тодоров и либеро Стоян Стаменов.
В другата среща от групата отборът на "Ботев"-Враца победи отбора на "Хектор"-София с 3:0.