Играещият в шампионата на Висшата баскетболна лига на Норвегия ботевградчанин Галин Михайлов бе най-добър за своя отбор "Тромсьо Сторм" в мача му с Kristiansand Pirates, играна на 12 януари. В нея тимът от града отвъд Полярния кръг "Тромсьо" разгроми  у дома си седмия в класирането със 106-62.

За 23 минути игра Галис стана топреализатор за тима си с 22 точки.  Той вкара в 4 от 7 опита от тройката, също толкова - 4 от 7, и за 2 точки, реализира и двата изпълнени фаула. Освен това даде цели 7 асистенции, пресече три паса и овладя 3 борби.

В предишния кръг - първи за 2008 година, игран на 4 януари, "Тромсьо Сторм" победи като гост Fjellhammar със 112-80, като Галин Михайлов отбеляза 14 точки за 30 минути.

Във временното класиране "Тромсьо Сторм" е на четвърто място с 8 победи и 4 загуби. Тази събота Галин ще се изправи срещу бившия си отбор в Норвегия - Улрикен Ийгълс, който е трети.