Барселона срещна достойна съпротива от гостуващия Шахтьор в мач от четвъртфиналите на Шампионската Лига, но въпреки това постигна внушителна победа с 5:1 на своя стадион "Ноу Камп".

Каталунците откриха резултата още във 2-та минута чрез Андрес Иниеста. След това обаче защитата на Барса за малко да причини инфаркт на Хосеп Гуардиола с поредица от ужасяващи прояви. Така в рамките на по-малко от 10 минути Шахтьор имаше 4 страхотни голови възможности.

Все пак Барса се съвзе и след като на свой ред натисна, Дани Алвеш направи 2:0 в 33-та минута.

Жерард Пике вкара трети гол в началото на второто полувреме, но Шахтьор върна един гол в 59-та минута. Барселона обаче реагира мигновено и още в следващата атака направи резултата 4:1 с гол на Кейта.

Към края на мача пък Шахтьор тресна гредата, пропускайки възможността да намали резултата и да запази поне минимални шансове за реванша в Украйна следващата седмица.

Всякаква интрига бе убита в 86-та минута, когато Шави направи резултата 5:1 след асистенция на Дани Алвеш.