Въпреки че изигра мача почти като на тренировка, Барселона успя да победи Шахтьор и във втория мач от четвъртфиналите на Шампионската Лига.

Лео Меси вкара единствения гол за победата с 1:0 на реванша на стадион "Донбас Арена" и така с общ резултат 6:1 каталунците продължават напред.

Все пак трябва да се отчете, че треньорът на гостите Пеп Гуардиола бе пуснал повечето от основните си футболисти, а звездата Лео Меси игра цял мач.

Шахтьор бе по-активният отбор до средата на първото полувреме, но след това Барса взе инициативата и Меси вкара точно преди почивката.

През второто полувреме Барселона съвсем намали оборотите и това позволи на Шахтьор да създаде няколко много добри положения, но така и не се стигна до изравнителен гол.

На полуфиналите каталунците почти със сигурност ще играят с Реал Мадрид, като в рамките на 18 дни двата тима ще се срещнат цели 4 пъти. Първият мач е още този уикенд за първенството.