Националният отбор на България за кадети (16) разби Кипър в предпоследната си контрола преди началото на Европейското първенство. Тимът ни бе домакин на съперника в спортния комплекс в Правец и се наложи с цели 37 точки разлика – 104-67 (22-22, 28-13, 31-13, 23-19).

Отборите започнаха срещата доста равностойно, като през първата четвърт играта вървеше кош за кош и така се стигна до равенство при 22-22. Това темпо се запази до средата на втората четвърт, но тогава дойде моментът България да се откъсне напред. След серия от 16-5 разликата на почивката стана 15 точки – 50-35.

След подновяването на играта Александър Везенков и компания продължиха със смазващото за противника темпо и много бързо преднината им премина 20-те точки. След 30 минути на терена пък разликата вече беше повече от 30 точки – 81-48. През последните 10 минути нямаше нищо интересно, което може да се случи, а отборите доиграха срещата, като в края активът на българите стана трицифрен.

Александър Везенков отново бе над всичкиза победителите с дабъл дабъл от 26 точки и 10 борби. С 19 точки се включи Александър Милов, а 11 плюс 7 добави Радослав Кочев.

За Кипър Антреас Кристодуло записа 27 точки и 7 откраднати топки. Константинос Папакостас пък се включи с 10 точки.