В оспорван мач в Арена Ботевград  националният отбор на България - младежи до 20 години, спечели срещу Португалия с 66-58 (15-15, 14-15, 19-11, 18-17).

На полувремето португалците имаха преднина от 1 точка - 30-29. Българите играха по-добре в третата четвъртина, след която взеха аванс от 7 точки - 48-41.

Много драматична бе последната част. Три минути след началото й португалците излязоха напред с 49-48. Националите ни си върнаха преднината - в 35-та минута резултатът бе 54-49.

Две минути и половина преди края обаче съперниците им стигнаха до равенство - 54-54, същото се получи и при оставащи минута и 19 секунди - 58-58. В оставащото до края време българите наказаха грешки на Португалия и поведоха с 63-58, когато оставаха 39.7 секунди, а след това затвърдиха успеха си с 66-58.

Иван Спиров бе най-резултатен с 18 точки, той овладя и най-много борби - 7. С 10 точки е Георги Герганов, по 9 вкараха Илиян Пищиков и Михаил Комбаков, с 8 е Христо Бъчков.

За Португалия с 13 точки е Бейкър, 10 има Монтейро.