Националният отбор на България - юноши до 18 години, спечели срещу Великобритания и втората контрола, играна днес в Ботевград. Селекцията на Асен Николов победи трудно със 76-72 (11-15, 22012, 25-17, 18-28).

Великобритани взе първата четвъртина с 15-11. Две минути след началото на втората българите за първи път поведоха с 18-17, спечелиха частта с 22-12 и на полувремето водеха с 33-27.

Преди средата на третия период младите ни национали стигнаха до двуцифрен аванс, който в 24-та минута бе 13 точки - 47-34 и преди началото на последния водеха с 58-46.

В решителната последна част Великобритания започна да намалява изоставането си и три минути преди края то вече бе само 2 точки - 66-64. В оставащото време обаче младите български национали успяха да удържат аванса си и победиха със 76-72.

Много силен мач изигра Александър Гавалюгов, който стана топреализатор с 33 точки, и то с добър процент стрелба - 18-11, което е 61%.  Освен това той има 5 асистенции и 5 борби. С 9 точки е Деян Колев, 8 реализира Иво Корестилов, с 5 е Стефан Михайлов.

За Великобритания най-резултатен с 19 томки бе Латрел Дейвис, със 17 е Недас Чолевинскас, 15 има Бенджамин Майкълс.

Двата тима ще изиграят още една контрола.