Кадетите (16) на България постигнаха първата си победа на Европейското първенство, дивизия А. Нашите буквално разбиха Черна гора с 98-64 в мач, който за съжаление е само за престиж. Още вчера стана ясно, че нашите отпадат в дивизия В, а след този мач същата съдба сполетя и черногорците. Българите пък водеха през цялото времетраене на срещата и не оставиха съмнения, че заслужават успеха в нея. Утре нашите приключват шампионата с мач срещу Литва.

Нашите момчета почнаха силно срещата и вкараха първите 8 точки в нея. Скоро след това обаче черногорците намалиха изоставането си на 3 три точки, а малко по-късно и на две. Все пак българите продължиха да водят и след десет минути бяха напред с 23-20. Втората четвърт почна със серия от 11-2 за нашите и разликата стана двуцифрена. До края на полувремето българите не изпускаха инициативата и поддържаха добра преднина. Така след първите две части България имаше повече от добър аванс при резултат 43-30.

В първите минути на третата част играта вървеше кош за кош, но пък в един момент нашите се развихриха и направиха много силна серия. Българите вкараха 17 точки поред, което направи резултата 65-37 и на практика реши мача. След третата чачст пък нашите бяха напред със 73-41. В последните десет минути не се случи нищо интересно и българите завършиха срещата спокойно.

Поредният си страхотен мач изигра Александър Везенков. Празнуващият своя 16-и рожден ден днес играч завърши с нов дабъл дабъл след феноменалните 40 точки и овладени 10 борби. Силно се включи и Васил Стоименов, който бе близо до трипъл дабъл след 15 точки, 9 борби и 8 асистенции, докато Ангел Пейчинов добави 11 точки.