В мача между първия и втория във временното класирне, игран днес в Правец, лидерът Лукойл Академик надигра Балкан и спечели с 86-73 /21-23, 17-12, 28-17, 20-21/

Зелените изиграха силна първа четвъртина, малко по-неубедителни бяха във втората, доста слабо се представиха в третата, в четвъртата нещата вече бяха ясни, когато разликата достигна 20 точки.

Победителите спечелиха борбата под двата коша - 37 срещу 28. Особено изразително бе това в нападение, където спечелиха 12 борби срещу само 2 на Балкан, което им даде огромно преимущество в броя стрелби - 70 на Лукойл Академик срещу 53 на Балкан. За това допринесе и неубедителната игра на гостите в защита, особено зоновата през второто полувреме.

Брандън Фортънбъри бе най-добър за Балкан с 26 точки, другият с двуцифрен актив е Цветослав Острев, вкарал 14. Върбанов има 8, Цветкович 7, Петков 5, Александров 4, с по 3 са М. Маринов и Бръкич, Дурчев добави 2.

Петима от Лукойл са с над десет точки: Барович 21, Виденов 15, Шакич 14, Захариев 12, Ратковица 11.