България успя да постигне доста шокираща победа с 2:1 като гост над един от големите фаворити на Евро 2012 Холандия. Двата тима се изправиха на "Амстердам Арена", а трикольорите демонстрираха страхотен характер.

Българските национали в повечето моменти от мача бяха в ролята на отбора, който се защитаваше повече, но въпреки това този път може да се каже, че  доста повече приличаха на сплотен колектив в сравнение с други мачове.

Любослав Пенев бе направил няколко промени в състава си в сравнение от предишния мач срещу Унгария и вместо Михайлов, Бандаловски, Занев, Златински и Гъргоров, на терена излязоха Колев, Й. Минев, В. Минев, Г. Миланов и Божинов.

Наставникът на холандците Берт ван Марвайк изобщо не жалеше звездите си и пусна "тежката артилерия" срещу нашите национали. На терена като титуляри излязоха Хунтелаар, Ван Перси, Ван дер Варт и Снайдер.

Холандците първи поведоха в резултата с попадение на звездата на Арсенал Робин ван Перси в 45-ата минута, но нашите изравниха след гол от дузпа в 49-ата минута, която бе реализирана от Ивелин Попов.

В 93-ата минута България тотално шокира Холандия и стигна до победното попадение. Станислав Манолев пресече пас на противников футболист и направи хубав пробив, след което центрира прекрасно за Мицански. Последният с глава успя да реализира и донесе победата на България.

ХОЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:2
1:0 Ван Перси 45'