Българският национален отбор изигра най-силния си мач от години насам и врътна домакинско равенство 2:2 с Италия на старта на световните квалификации.

Срещата бе от група "В" и се игра на стадион "Васил Левски", а нашите тотално надиграха "Скуадра Адзура" и може да се каже, че заслужаваха да стигнат и до победата.

Попаденията за домакините бяха дело на Станислав Манолев и Георги Миланов в 30-ата и 66-ата минути, а гостите вкараха два гола от нищото, дело на Освалдо в 36-ата и 39-ата минути.

Благодарение на равенството нашите успяха да спечелят първата си точка в цикъла световни квалификации за Мондиал 2014.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 2:2
1:0 Манолев 30'
1:1 Освалдо 36'
1:2 Освалдо 39'
2:2 Г. Миланов 66'

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Манолев, Бодуров, Й, Минев, Попов (82 - Тонев), В. Минев, Иван Иванов, Г. Миланов, Вл. Гаджев (80 - Сърмов), Дяков, Гъргоров (61 - Мицански)

ИТАЛИЯ: Буфон, Маджо, Огбоня (68 - Пелузо), Маркизио, Освалдо, Джовинко (74 - Дестро), Джакерини (63 - Диаманти), Бардзалаи, Де Роси, Бонучи, Пирло